close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 6 czerwca 2019

  Uprzejmie informujemy, że 10 czerwca 2019 (poniedziałek po Zielonych Świątkach) jest na Węgrzech dniem świątecznym i wolnym od pracy. Ambasada RP w Budapeszcie i jej Wydział Konsularny będą tego dnia nieczynne.

  Przez cały długi weekend polska służba konsularna na Węgrzech będzie działać w trybie dyżurnym. Przez 24 godziny na dobę będzie działał telefon konsula dyżurnego, który jest telefonem alarmowym, tzn. przeznaczonym do zgłoszeń dotyczących zatrzymań, aresztowań, wypadków, zgonów, zagrożeń życia lub zdrowia obywateli polskich. W zwykłych sprawach konsularnych np. wyrobienia paszportu zapraszamy w regularnych godzinach pracy konsulatu.

   

  Więcej o zakresie opieki konsularnej

   

  Planującym podróż na lub przez Węgry przypominamy o konieczności posiadania ważnego dokumentu tożsamości (paszportu lub dowodu osobistego). Ten obowiązek dotyczy także dzieci (tzn. osób poniżej 18. roku życia). Radzimy sprawdzić przed podróżą datę ważności dokumentów.

   

  Brak ważnego dokumentu może spowodować utrudnienia w podróży lub wręcz niemożność jej kontynuowania. Granicę zewnętrzną strefy Schengen tzn. w przypadku Węgier granicę z Rumunią, Serbią i Chorwacją przekroczyć można jedynie z ważnym paszportem lub dowodem osobistym, a granicę z Ukrainą tylko z ważnym paszportem.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: