close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 14 sierpnia 2019

  20 sierpnia 2019 (wtorek) na Węgrzech obchodzone jest święto narodowe. W związku z tym zamknięte będą wszystkie urzędy, instytucje i większość punktów handlowych. Czynne będą stacje benzynowe, punkty gastronomiczne i niektóre niewielkie sklepy. Obowiązywać będą też ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych.

  Ponadto 19 sierpnia (poniedziałek) został przez większość urzędów i instytucji państwowych i samorządowych odpracowany w sobotę 10 sierpnia, więc będą one zamknięte. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku części sklepów, banków czy punktów usługowych.

   

  Ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony (kamionstop) będą obowiązywały od godziny 15:00 w sobotę 17 sierpnia 2019 do godziny 22:00 w niedzielę 18 sierpnia 2019 oraz od godziny 22:00 w poniedziałek 19 sierpnia 2019 do godziny 22:00 we wtorek 20 sierpnia 2019.

   

  Ambasada RP i jej Wydział Konsularny będą nieczynne w czwartek 15 sierpnia 2019 (święto polskie) i wtorek 20 sierpnia 2019 (święto węgierskie). W piątek 16 sierpnia 2019 i poniedziałek 19 sierpnia 2019 będą pracowały w zwyczajowych godzinach. W dni wolne od pracy polska służba konsularna na Węgrzech będzie działać w trybie dyżurnym. Przez 24 godziny na dobę będzie działał telefon konsula dyżurnego, który jest telefonem alarmowym tzn. przeznaczonym do zgłoszeń dotyczących zatrzymań, aresztowań, wypadków, zgonów, zagrożeń życia lub zdrowia obywateli polskich. W zwykłych sprawach konsularnych np. wyrobienia paszportu zapraszamy w regularnych godzinach pracy konsulatu.

   

  Planującym podróż na lub przez Węgry przypominamy o konieczności posiadania WAŻNEGO dokumentu tożsamości (paszportu lub dowodu osobistego). Ten obowiązek dotyczy także dzieci (tzn. osób poniżej 18. roku życia). Radzimy sprawdzić przed podróżą datę ważności dokumentów.

   

  Brak ważnego dokumentu może spowodować utrudnienia w podróży lub wręcz niemożność jej kontynuowania. Granicę zewnętrzną strefy Schengen tzn. w przypadku Węgier granicę z Rumunią, Serbią i Chorwacją przekroczyć można jedynie z ważnym paszportem lub dowodem osobistym, a granicę z Ukrainą tylko z ważnym paszportem.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: