close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 7 czerwca 2019

  Uprzejmie informujemy, że na Węgrzech istnieje obowiązek zakupu winiety na drogi szybkiego ruchu i autostrady. Brak winiety powoduje bardzo wysokie koszty windykacyjne.

  Przypominamy ponadto, że przy zakupie winiety, którego należy dokonać przed wjazdem na Węgry lub na granicy (płatne są odcinki autostrad i dróg szybkiego ruchu od samej granicy), warto bardzo uważnie zweryfikować numer rejestracyjny pojazdu, który jest wprowadzany do elektronicznego systemu opłat drogowych i drukowany na potwierdzeniu opłaty. Sprzedający winietę żąda potwierdzenia prawidłowości wprowadzonych danych własnoręcznym podpisem, co praktycznie uniemożliwia złożenie  ewentualnej reklamacji. Należy pamiętać również o konieczności zachowania dowodu zakupu winiety przez okres dwóch lat.

   

  Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej odpowiadającej za pobór opłat państwowej spółki Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt., gdzie znajduje się także skrócona informacja w języku polskim (plik w formacie PDF). Po zarejestrowaniu się na podstronie tego serwisu (w językach węgierskim, angielskim lub niemieckim) można też dokonać zakupu winiety.

   

  Więcej informacji dla kierowców można znaleźć na stronie naszej ambasady, w dziale Informacje konsularne, w poddziale Informacje dla podróżujących.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: